قیمت شیر توالت

خرید بهترین شیر توالت

خرید شیر توالت

خرید شیر توالت KIG که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین برندهای شیرآلات ایران می باشد. خرید شیر توالت می تواند کار سختی باشد. اما باید توجه داشته باشید که این محصول را همانند شیرآلات منزل خود تهیه کنید. اگر در انتخاب و خرید شیر آب توالت دچار تردید هستید یا نمی دانید چه مدلی یا برندی مناسب شماست، در این مقاله کاملا به این موضوع اشاره شده است. با کی آی جی همراه باشید.

قیمت شیر توالت

معمولا قیمت شیر توالت بسته به نوع محصول و جنس و حتی رنگ آن متفاوت است. اما تعیین قیمت شیر آب توالت که یکی از تجهیزات کاربردی برای تکمیل کردن دکوراسیون سرویس های بهداشتی به شمار می آید، کاری بس پیچیده است. اگرچه شیرآلات سرویس بهداشتی در مقایسه با دیگر شیرآلات موجود در ساختمان در معرض دید قرار ندارند، اما نقش و اهمیت این تجهیزات در افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی را نمی‌توان نادیده گرفت

جنس متریال استفاده برای ساخت و تولید شیرآلات مخصوص توالت همانند سایر شیرآلات ساختمانی از آلیاژهای سرب و برنج می باشد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که آلیاژ سرب به علت سمی و خطرناک بودن میتواند سلامت افراد را تحت شعاع قرار دهد. بر همین اساس، در حال حاضر بسیاری از تولید کنندگان شیرآلات ساختمانی، از آلیاژ برنج برای تولید محصولات خود استفاده به عمل می آورند.

از سوی دیگر، برای رویه شیر توالت غالبا متریالی نظیر برنج، استیل، مس و برنز مورد استفاده واقع می شود. در این میان، بیشتر شیرآلات ساختمانی با آبکاری استیل پوشش داده می شوند. علاوه بر این، از مهمترین اجزای تشکیل دهنده شیرآلات توالت میتوان به دستگیره، مغزی یا کاتریج و بدنه، اشاره نمود. لازم به ذکر است که کاتریج شیر دستشویی وظیفه کنترل و تنظیم فشار و دمای آب را عهده دار می باشد. از دیگر، اجزای مهم و حائز اهمیت شیر توالت سر شیر کاهش دهنده آب یا پرلاتور می باشد. به طور معمول، این قطعه در قسمت خروجی شیرآلات وجود داشته که در کنترل، یکنواختی و کاهش میزان مصرف آب بسیار تاثیرگذار و مؤثر است.

بررسی انواع مختلف شیر توالت

به طور کلی، شیر توالت همانند سایر شیرآلات ساختمانی در مدل های متنوع و گوناگونی تولید و رهسپار بازار می شود. علاوه بر این، استفاده برای سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی، از مهمترین کاربردهای شیرآلات مخصوص توالت به شمار می رود.

از انواع شیر توالت می توان به موارد زیر اشاره کرد که توانسته است نظر بسیاری از متخصصان دکوراسیون را به خود جلب کند.

شیر توالت اهرمی: شیرآلات اهرمی یا تک دستگیره، به صورت بسیار ساده طراحی و تولید می شوند. دستگیره تعبیه شده در این نوع شیرآلات قابلیت عملکرد در سه حالت مختلف را دارد. بر این اساس، با حرکت دستگیره به سمت پایین یا بالا جریان آب وصل یا قطع و با چرخش اهرم شیر به سمت چپ و راست، قابلیت تغییر آب سرد و آبگرم محقق می شود.

شیرآلات دو دستگیره: از دیگر مدل های شیرآلات توالت شیرهای دو دستگیره بوده که در گذشته از نمونه های رایج و متداول محسوب می گردید. این نوع از شیرآلات ساختمانی در ساختار خود از دو دستگیره جداگانه به منظور قطع و وصل جریان آبگرم و سرد بهره می برند.

شیر توالت توکار: شیرآلات توالت توکار در ردیف تجهیزات پر استفاده و پرکاربرد قرار دارند. زیبایی و طراحی منحصر به فرد این نوع از شیرآلات، سلیقه های مختلف را به خوبی پاسخگو می باشد. همچنین، بهینه سازی مطلوب فضا، حالت پذیری بالا و کیفیت ساخت مناسب، از مهمترین دلایل گرایش خریداران به سمت خرید شیرآلات توکار به حساب می آید. لازم به ذکر است که اجزا، قطعات و اتصالات شیر توالت از نوع توکار در داخل دیوار قرار گرفته و ظاهر جذاب و زیبایی را برای دکوراسیون سرویس بهداشتی محقق می سازد.

مؤلفه های مهم در انتخاب شیر توالت

بدون تردید، جنس و متریال یکی از مهمترین نکات برای انتخاب شیر توالت محسوب می شود. از لحاظ کیفیت و دوام، شیرآلات از جنس برنج، از گزینه های کاربردی و کارآمد تلقی می گردند. همچنین، شیرآلات ساخته شده از آلیاژ برنج، از دوام و استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند. در ضمن، شیرآلات برنجی در برابر خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم هستند. از دیگر موارد حائز اهمیت در هنگام انتخاب شیرآلات توالت نوع آبکاری یا روکش استفاده شده می باشد. آبکاری کروم از روکش های رایج و متداول برای شیرآلات ساختمانی قلمداد می گردد.

نوع رنگ به کار رفته، از دیگر عامل های مهم در هنگام انتخاب شیر توالت فرنگی به حساب می آید. هماهنگی و توازن داشتن رنگ شیر با دکوراسیون محیط، در دو چندان ساختن زیبایی بصری فضا بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. شایان ذکر است که شیرآلات توالت در رنگبندی های متنوع اعم از مسی، کروم، مشکی و سفید موجود بوده که میتوان متناسب با فضای دکوراسیون رنگ مناسب را انتخاب نمود. ناگفته نماند که شیر توالت طلایی رنگ برای دکوراسیون کلاسیک و شیرآلات به رنگ مشکی و سفید برای محیط های مدرن مناسب می باشند.

عوامل مؤثر بر قیمت شیر توالت

نوع فرآیند ساخت، متریال و آلیاژهای استفاده شده و طرح و مدل، از پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت شیر توالت محسوب می شوند. از آنجایی که شیرآلات سرویس بهداشتی برای مدت زمانی طولانی مورد استفاده واقع می گردند، دوام و کیفیت آنها از مؤلفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد. از سوی دیگر، شیرآلات باکیفیت غالبا از لحاظ قیمت در مقایسه با دیگر مدل های شیرآلات ساختمانی گران تر می باشند. همچنین، وزن شیر توالت در اختلاف قیمت این محصول تاثیرگذار و مؤثر است.

گفتنی است که استفاده از آلیاژها و متریال باکیفیت، در افزایش وزن شیرآلات به صورت مستقیم تاثیر دارد. بر این اساس، وزن بالای شیر مؤید کیفیت بالای متریال و مواد اولیه استفاده شده در ساختار آن می باشد. ضمنا، شیر توالت دارای بدنه برنجی علاوه بر وزن سنگین، از ضخامت و دوام بالایی بهره مند است.