قیمت شیر حمام

خرید بهترین شیر حمام

بهترین دوش حمام kig در رنگ های متنوع به همراه راهنمای خرید

شیر حمام یکی از مهمترین عناصر و المان های کاربردی برای زیباسازی و جذابیت بخشی به فضای حمام و سرویس بهداشتی به شمار می رود. از سوی دیگر، بدون وجود شیرآلات حمام امکان استحمام و شستشوی روزانه عملا میسر نمی شود. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که شیرآلات مخصوص حمام از دو بخش مهم سر دوش و شیر دوش تشکیل می شوند. در سال های اخیر و متاثر از کوچک شدن مساحت خانه ها و به منظور بهینه سازی فضا، سرویس بهداشتی و روشویی نیز در حمام نصب می گردد. از آنجایی که شیرآلات در نظر گرفته شده برای حمام همواره در معرض رطوبت و آب قرار دارند، کیفیت و دوام این تجهیزات از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

به طور کلی، طراحی و تولید شیر حمام به عنوان یکی از شیرآلات بهداشتی پرکاربرد، بر اساس اصول استاندارد صورت می گیرد. از طرف دیگر، شیرآلات ساختمانی به یکی از فاکتورهای تاثیرگذار و مؤثر در افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون محیط تبدیل شده اند. بر همین اساس و متناسب با نوع نیاز و سلیقه افراد، شاهد تولید و عرضه شیرآلات ساختمانی متنوع و مختلف هستیم. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که در انتخاب شیر حمام، قیمت، جنس بدنه، نوع طراحی، کیفیت ساخت و رنگبندی از مؤلفه های مهم و حائز اهمیت تلقی می گردد.

آشنایی با انواع شیر حمام

گفتنی است که شیر حمام متناسب با جنس، ساختار و مدل در انواع مختلفی تولید و در دسترس مصرف کننده قرار می گیرد. بر اساس نوع مکانیزم شیرآلات مخصوص حمام به چند نوع تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی و تحلیل آن می پردازیم.

شیرآلات با تبدیل اهرمی:

این نوع از شیرآلات با طراحی به شکل اهرم، امکان چرخش به سمت چپ یا راست را دارند. جریان پیدا کردن آب در این نوع شیر با چرخش اهرم صورت می گیرد. همچنین، با چرخش اهرم شیر به سمت چپ، مسیر جریان آب به سمت دوش هدایت می شود. در ساختار شیرآلات اهرمی قطعات کوچکی مانند قطعه پلاستیکی و قطعه برنجی به چشم می خورد.

شیرآلات با تبدیل سوپاپی:

این مدل شیر حمام از طریق سوپاپ فرآیند تبدیل خروجی آب را انجام می دهد. جریان یافتن آب از شیر اصلی با فشردن سوپاپ به طرف پایین صورت می پذیرد. همچنین، با کشیدن سوپاپ به سمت بالا، جریان آب به طرف دوش منتقل می شود.

شیر حمام کلاسیک:

این مدل از شیرآلات در ساختار خود از دو دستگیره پیچی برخوردار می باشند. بر این اساس، تنظیم نمودن جریان آبگرم از طریق دستگیره سمت چپ و به وسیله دستگیره سمت راست، جریان آب سرد تنظیم می شود. همچنین، برای ترکیب جریان آبگرم و سرد باید از هر دو دستگیره چپ و راست استفاده نمود.

نیم نگاهی به شیر حمام توکار

شیر حمام توکار از جمله شیرآلات ساختمانی مدرن و جدید به شمار می آید. غالبا این مدل شیرآلات از بهترین گزینه ها برای برخورداری از یک دکوراسیون لوکس و منحصر به فرد در فضای حمام محسوب می شوند. شایان ذکر است که همه مکانیزم ها و اجزای شیرآلات توکار مانند اتصالات و لوله ها در داخل دیوار قرار داده می شوند. با این وجود، قسمت دسته و قاب روی مغزی شیر در بیرون از دیوار نصب می گردد. بهینه سازی و صرفه جویی در فضا از نقاط عطف شیرآلات توکار تلقی می گردد. بر همین اساس، شیرآلات توکار مورد استقبال طیف وسیعی از خریداران و مصرف کنندگان واقع شده است.

در ساختار شیر حمام از نوع توکار اجزا و قطعات مختلفی مانند اهرم، سر دوش، صفحه فلزی، بازوی سقفی و پنل اصلی به چشم می خورد. توزیع آب به وسیله سر دوش شیر به صورت عمودی جریان پیدا می کند. شیرآلات توکار برای استفاده در حمام های کوچک از انتخاب های کاربردی و کارآمد محسوب می شوند. انعطاف پذیری بالا، بهینه سازی فضا، طراحی شکیل و زیبا، نصب آسان و کارایی مطلوب، از مهمترین مزایای شیر حمام مدل توکار تلقی می گردد.

راهنمای خرید شیر حمام

توجه به جنس و متریال استفاده شده، یکی از مهمترین نکات در حین انتخاب و خرید شیر حمام به حساب می آید. استفاده از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در تولید شیرآلات مخصوص حمام، علاوه بر افزایش دوام و مقاومت، از بدنه شیر در برابر عوامل محیطی و رطوبت محافظت به عمل می آورد. به طور معمول، مس، برنج، نیکل و کروم از آلیاژهای استفاده شده برای طراحی و تولید شیرآلات ساختمانی محسوب می شوند.

سطح کیفی قطعات و کیفیت ساخت، از دیگر مؤلفه های حائز اهمیت در هنگام انتخاب شیر حمام قلمداد می گردد. لازم به ذکر است که یکی از قطعات و اجزای مهم در ساختار شیرآلات به مغزی شیر مربوط می شود. دوام و استحکام مناسب، کارایی مطلوب و سهولت در باز و بسته شدن، از مهمترین ویژگی های کاتریج داخلی شیرآلات مخصوص حمام به شمار می آید. نوع آبکاری، ساخته شده بر اساس اصول استاندارد، مقاومت در برابر خوردگی و بدنه باکیفیت، از دیگر موارد مهم در این زمینه می باشد.

ناگفته نماند که قیمت شیر حمام متاثر از نوع، مدل، روکش استفاده شده، برند و کیفیت و مرغوبیت قطعات تعبیه شده مشخص می شود.